FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Serce w wianku
Co zawiera cena za reportaż ślubny?

Cena za usługę zawiera obsługę fotograficzną uroczystości w wybranym przez Parę Młodą zakresie, autorską selekcję i obróbkę zdjęć oraz przygotowanie i udostępnienie zdjęć w prywatnej, zabezpieczonej hasłem galerii internetowej.
Do każdego pakietu dołączony jest również pendrive z zapisanymi na nim fotografiami – w eleganckim, spersonalizowanym opakowaniu.

W cenę usługi jest również wliczony dojazd na odległość do 200km od Kielc.

Jaka jest cena za pakiet fotografii ślubnej oraz inne usługi?

Aby otrzymać pełną ofertę usług wraz z cenami wystarczy skontaktować się ze mną. Wykorzystajcie do tego formularz na stronie KONTAKT lub każdą inną metodę, która jest dla Was najwygodniejsza.
Jeśli macie taką możliwość zapraszam na spotkanie w Kielcach. Będziemy mogli się wtedy poznać i osobiście porozmawiać na temat szczegółów oferty.

Czy reportaż ślubny może być dłuższy niż zakładany w pakiecie?

Oczywiście jest taka możliwość. Każda dodatkowa rozpoczęta godzina mojej pracy ponad czas, który zawarty jest w pakiecie wiąże się z dodatkowym kosztem według ustalonej stawki godzinowej.

Z jakim wyprzedzeniem powinniśmy zarezerwować termin fotoreportażu?

Im wcześniej tym lepiej. Najczęściej jest to 1-1,5 roku przed ślubem.
Jeśli jednak Wasz ślub jest np. za dwa miesiące również koniecznie zapytajcie o termin – być może będzie jeszcze wolny.

Jeśli mam dwa zapytania o tę samą datę – wtedy oczywiście zainteresowani zostają o tym poinformowani. Termin rezerwuję wtedy dla pierwszej pary, która potwierdzi rezerwację, podpisze umowę i wpłaci zadatek.

Jakie są warunki płatności za zlecenie?

Kiedy potwierdzicie już termin i podpiszemy umowę poproszę Was o wpłatę zadatku (najczęściej będzie to 20-30 % wartości całego zlecenia). Zapłata pozostałej części uzgodnionej kwoty powinna nastąpić najpóźniej w dniu ślubu.

Nie możemy się spotkać osobiście. Jak w takiej sytuacji dokonamy rezerwacji terminu?

Jeśli mieszkacie daleko i nie możemy się spotkać – nie ma żadnych przeszkód, aby sprawnie ustalić wszystkie szczegóły, podpisać umowę i zarezerwować termin. Wszystko możemy zrobić korzystając z telefonu czy e-maila.

Umowę przygotuję i prześlę wtedy w formie pliku PDF. Pozostanie ją tylko wydrukować, podpisać i przesłać do mnie skan podpisanego dokumentu. Możemy również przesłać pocztą fizyczne egzemplarze podpisanej umowy.

Zadatek będziecie mogli wpłacić przelewem na podane w umowie konto.

Planujemy sesję plenerową w innym dniu. O czym powinniśmy pamiętać?

Przygotowując sesję plenerową w innym dniu niż dzień ślubu planujemy 2-3 lokalizacje, które chcielibyśmy odwiedzić. Mamy na to 2-3 godziny, więc należy pamiętać, aby przejazd między nimi nie zajmował nam zbyt wiele czasu.

Sesje plenerowe wykonuję w dni od poniedziałku do piątku, więc musicie również pamiętać o tym, aby zaplanować sobie wtedy dzień wolny od pracy.

Jakim sprzętem wykonywane będą fotografie? Czy dysponujesz sprzętem zapasowym?

W pracy używam pełnoklatkowych lustrzanek firmy NIKON oraz zestawu jasnych, profesjonalnych obiektywów. Na zlecenie zabieram zawsze zapasowy aparat oraz dodatkową lampę błyskową. Jednak pamiętajcie, że sam sprzęt – nawet najlepszy i najbardziej zaawansowany technicznie – nie jest gwarantem dobrych fotografii. Do tego aby uchwycić emocje i zamknąć je w pięknych kadrach potrzeba doświadczenia i serca, które może zapewnić tylko odpowiedni człowiek, który stoi za aparatem.

Czy możemy dostać wszystkie zdjęcia, które zostały zrobione w dniu ślubu?

Nie udostępniam klientom wszystkich fotografii. W dniu ślubu wykonuję nawet do kilku tysięcy ujęć, które potem poddane są selekcji i obróbce, aby na końcu pozostały tylko te najpiękniejsze i wyjątkowe kadry. Zdjęcia odrzucone podczas selekcji są jak materiał, który odcina krawiec szyjąc garnitur czy suknię ślubną. Wszystko po to, abyście oglądali swoje wspomnienia z prawdziwą przyjemnością.

Czy możemy otrzymać nieobrobione pliki RAW?

Nie przewiduję takiej możliwości. Autorska selekcja i obróbka są integralną częścią wykonywanych przeze mnie fotografii. Pliki RAW pozostają w moim archiwum i zarówno one, jak i prawa autorskie do fotografii są moją własnością.

Jeśli macie jeszcze jakieś dodatkowe pytania

NAPISZCIE DO MNIE

Serce w wianku